• Tablo pre verejnosť

     • Naše predškolácke tablo je už "na očiach" verejnosti. Odniesli sme ho do výkladu v 101 Drogerie v budove AOC. Za odmenu z dobre vykonanej práce sme si zaslúžili zmrzlinu. 

      PS: nezabudnite sa na nás prísť pozrieť :) 

      -fotky sú vo fotoalbume 3

     • Už sme doma z výletu, nezmokli sme a sme tu...

     • Ani kvapka dažďa nás nezastihla, ani sme sa nestratili a bez úrazu sme sa vrátili s novými zážitkami do škôlky :) Bolo nám perfektne, bolo nás veľa a boli sme najreflexnejšou škôlkou. Z diaľky sme svietili na pristávaciu plochu parašutistom. V autobuse sme mali veľký apetít a veľa energie, ktorá však vyprchala po mäkkom pristátí do postele. Sladko sme spali a snívali o kariére letca. Viac vo fotoalbume 3. 

     • Deň detí v našej MŠ

     • Nádherný slnečný deň patril našim deťom. Pozvanie prijala sestra Jana Pavla z kláštora v Nižnom Hrušove, ktorá svojou katechézou otvorila dnešný deň. Vysvetlila deťom príbeh obrazu milosrdenstva, spoločne sme sa pomodlili a naučili sa novú pieseň. Potom sa začala druhá polovica akcie. Deti mali za úlohu absolvovať štyri stanovištia. V každom plnili zadanú úlohu. Poznávali a hádali kvietky, hádzali loptičky do nádoby, plazili sa, podliezali, kolobežkovali pomedzi kuželky a poznávali dopravné značky. Za každú splnenú úlohu získali na svoju kartičku pečiatku. Za štyri získané pečiatky získali medailu a sladkú odmenu. Deti si tento deň užívali naplno. Fotky z dnešného dňa si môžete prezrieť vo fotoalbume 3. A viac k dnešku Vám už povedia Vaše deti :) 

     • Fotili sme sa na tablo

     • Koniec školského roka sa pomaličky blíži, a preto sme sa rozhodli, že spomienkou na našich predškolákov bude tablo s ich fotkami. A tak sme sa včera pri nádhernom slnečnom, priam letnom počasí fotili. Som si istá, že do našej škôlky chodia len krásne deti, veď posúďte sami. Ďakujeme p. Gurtlerovej, ktorá obetovala svoj čas pre nás a jej šikovné ruky urobili kus práce. Fotky nájdete vo fotoalbume 3 a na našej FB stránke. A tablo ? To bude prekvapenie !

     • Keď je nám v škôlke dobre

     • Doplnili sme pre Vás fotoalbum 3 o album s našimi malými včielkami, ktoré počas roka vyrástli. Nájdete v ňom fotky z triedy, zo zmrzlinky, z dvorčeka a fotky plné sladkých snov.

     • Podporili sme výstavu

     • Po troch dňoch nám prestalo pršať a my sme sa konečne dostali na výstavu toho, čo sme vytvorili. Samozrejme sme sa tešili aj na práce našich kamošov z iných škôlok. Musíme povedať, že všetky práce sú pekné a aj deti z iných škôlok sú šikovné. Načerpali sme spoločne nové námety a vybrali sa pobehať si na niš dvorček. 

      PS: Výstava je sprístupnená verejnosti kvôli veľkému záujmu aj budúci týždeň. Preto Vás pozývame. 

      Fotky nájdete vo fotoalbume 3. 

     • Dobrodružstvá Guľka Bombuľka

     • O živote Guľka Bombuľka a o jeho dobrodružstvách sme sa dozvedeli v divadielku, ktoré k nám dnes zavítalo. Ponaučenie na konci príbehu nám napovedalo, že najdôležitejší sú ľudia okolo nás - naši blízki, pre ktorých je dôležité sa rozdať :)

      Fotky si pozriete vo fotoalbume 3. 

     • Zo života škôlky - výstava prác

     • V Hornozemplínskom osvetovom stredisku (nad ÚPSVaR) prebieha počas tohto týždňa výstava detských prác na tému : Zo života mojej škôlky. Každá materská škola dostala svoj priestor na prezentáciu prác detí, ktoré sa tvorili počas školského roka. Tešíme sa, že aj naša Cirkevná materská škola mohla umiestniť výtvory detí, nakoľko je skôr výnimkou, ako pravidlom zapojiť nás do aktivít organizovaných mestom pre MŠ.  Verejnosti, čiže Vám - naši milí rodičia a priaznivci škôlky je výstava sprístupnená počas celého týždňa od 9:00-15:00 hod. Budeme radi, ak sa prídete pozrieť na to, čo sme počas roka tvorili. 

      Fotky z výstavy si môžete prezrieť na našej Facebookovej stránke : https://www.facebook.com/Cirkevn%C3%A1-matersk%C3%A1-%C5%A1kola-Vranov-nad-Top%C4%BEou-194329994032337/ 

     • Najlepšia mama akú si len môžem priať...

     • Naše krásne deti dnes ukázali, že talent od Boha vedia premeniť na úsmev v tvárach svojich mám. Všetko dopadlo výborne a my sme spolu s Vami opäť prežili ďalšie popoludnie v rodinnom duchu. Ďakujeme Vám za účasť a za povzbudzujúce slová vďaky. Vaša radosť je našou radosťou. 

      Fotografie z dnešného vystúpenia si môžte prezrieť vo fotoalbume 3. 

     • 25 rokov Cirkevného školstva na Slovensku

     • Včera sme mali jedinečnú príležitosť stať sa súčasťou celku katolíckych učiteľov, ktorí si prišli vypočuť slávnostnú homíliu Mons. Bernarda Bobera v kostole Sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach na sídlisku Terasa. Adresoval nám slová vďaky a  úcty voči našej profesii a nabádal nás k tomu, aby sme vytrvali v tomto poslaní a vo svojom povolaní nechali srdce, vieru a lásku. Po svätej omši nasledovalo morálne oceňovanie učiteľov, ktorí sú katolíckymi učiteľmi už 25 rokov. Aj naša škola mala zastúpenie štyroch pedagógov. Ocenení bol PaedDr. Marián Babej, RNDr. Gabriela Bradovková, PaedDr. Peter Orendáč, PhD. a Mgr. Cyril Melničák. Ďakujeme im za ich prácu a učenie vo viere. 

       

     • Žabky otužilky

     • Čestný odznak žabky otužilky a diplom za odvahu v bazéne dnes dostali deti, ktoré sa s nadšením každý deň pripravovali na plaváreň. Týmto dňom sme ukončili predplaveckú prípravu predškolákov. Nikto z našej triedy sa už vody nebojí a s pomocou kolesa bude môcť začať letnú plaveckú sezónu. Hurá do plaviek ! :) 

      Fotky z odovzdávania diplomov sme doplnili do fotoalbumu 3 - Plaváreň.

     • Jubileum našej tety Ivety

     • Krásneho životného jubilea - 50 rokov, sa dnes dožíva naša pani kuchárka - teta Ivetka. Je súčasťou našej škôlky a denno denne sa stará o to, aby sme v škôlke mali čisto a neboli sme hladní. Spievali sme živió a priali jej veľa šťastia, lásky, zdravia a Božej milosti. Nech nás víta stále s úsmevom a nech je šťastná v kruhu svojej rodiny. Blahoželáme !

     • Čo nás dnes potešilo

     • Dnes ráno sme mali v škôlke riadne veselo. Po dlhom čase k nám opäť prišla sestra Cosolata, ktorá u nás vyučuje
      náboženstvo. Tešíme sa, že je sestrička opäť s nami a zároveň vám týmto chceme oznámiť, že NV sa z piatka presúva na utorok a takto by to malo zostať už do konca školského roka. Bohu vďaka za našu skvelú sestričku a kolegyňu! smiley
      T.
     • Deň Zeme u nás

     • Aj keď deň Zeme je každoročne 22.apríla, v našej materskej škole sme sa tejto téme venovali dnes. Navštívila nás teta Janka z firmy Envi-pak, ktorá sa venuje ochrane životného prostredia. Oboznámila nás so správnym triedením odpadu do jednotlivých zberných nádob podľa farby , pričom sme mali možnosť si to následne aj vyskúšať. Tejto téme sme sa v rôznych aktivitách venovali už od ranných hier. Pre deti bola táto téma nielen zaujímvá, ale aj veľmi obohacujúca, nakoľko je potrebné už od útleho detsva viesť deti k úcte a ochrane našej planéty, ktorá je našim domovom. Okrem poznatkov si deti odniesli od firmy Envipak aj zopár darčekov a prísľub, že nás teta Janka navštívi aj v budúcnosti.