• Vysúťažili sme si 2.miesto

• Tešíme sa z pekného druhého miesta, ktoré získala naša šikovná maliarka Sabínka Tkáčová za prácu - Sova v bútľavine. Súťaž s názvom :"Les očami detí", usporiadala OPK vo VT. Ďakujeme za príležitosť a Sabínke za reprezentáciu našej MŠ.

• Vaše 2% pre našu materskú školu

• Ak ešte stále nemáte vhodného adepta pre darovanie 2% z Vašich daní, sme tu pre Vás práve my. Naša materská škola každoročne prosí o darovanie týchto dvoch percent. Práve vďaka Vám sa nám podarí každý rok vyzbierať určitú čiastku, ktorá nám pomáha pri renováciách, pri výučbe, ako aj pri dosiahnutí úsmevu našich detí. Ak ste sa teda rozhodli darovať 2% práve nám, pripájame Vám link, ktorý Vám ukáže elektronické informácie. V prípade nejasností nás kontaktujte správou, mailom alebo osobne. Ďakujeme všetkým darcom :)

LINK : https://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=5864

• Ponožkový deň - 21.03.2018 - STREDA

• Ponožkový deň - 21.03.2017 na podporu ľudí s Downovým syndrómom.

21. marec je svetovým dňom Downovho syndrómu. Downov syndróm je celoživotné zdravotné postihnutie spôsobené poruchou 21. chromozómu. Pretože chromozómy pripomínajú tvar ponožky, organizácia DOWN SYNDROM INTERNATIONAL si ich zvolila za symbol tejto akcie. A preto si nezabudnite v STREDU obuť na každú nôžku inú ponožku. Zapojte sa spolu s nami, obujte svojim deťom rozdielne ponožky aby sme takto symbolicky vyzdvihli symbol Downovho syndrómu.

• Vesmír okolo nás

• Každý týždeň objavujeme nové témy, nové poznatky, niečo nové vyrábame a o niečom novom sa učíme. Inak tomu nebolo ani počas minulého týždňa. Téma: Vesmír - sa preberala každý deň. Vyrábali sme rakety, planéty, slnečnú sústavu. Učili sa pesničku. Navštívili nás aj odborníci z planetária v Michalovciach. Sledovali sme pristátie na Mesiaci, štart rakety, napodobňovali sme striedanie dňa a noci a nezabudli sme spomenúť ani malú Lajku. Celú tému sme otáčali z každej strany tak, ako sa otáčajú vo vesmíre meteority. Každá trieda si vytvorila svoj vesmírny projekt. Fotky, ktoré sme stihli nafotiť Vám ponúkame vo fotoalbume 3.

• Pôst s krížovou cestou

• Sme vraj podľa všetkých "iní". Sme vraj "iná" materská škola, než ostatné. A viete čo ? Sme. Pretože máme vieru v Boha, máme medzi sebou veriace deti, máme medzi sebou kňaza a rehoľnú sestričku a máme lásku k našej práci. Preto pôst, ktorý práve prebieha sme oslávili detskou krížovou cestou. Jednotlivé zastavenia si pripravili deti vyfarbením. Jednotlivé texty boli hovorené deťmi. Aj pieseň sme spievali spoločnú - detskú. Veríme preto, že všetko, čo sme včera obetovali v krížovej ceste sa nám bude počítať v nebi a všetky obetované úmysly budú vypočuté. Fotky si môžte prezrieť vo fotoalbume 3.