• Pesničkový Mikuláš v MsDK

• Už dnes sme mali možnosť stretnúť Mikuláša naživo. V Mestskom dome kultúry na každoročnom podujatí, ktoré organizuje. Čert Brumteláš, baba Jaga, anjeli, Janíčko a Marienka, Mimoni a hlavný hrdina Mikuláš nám zahrali rozprávku a obdarovali nás sladkosťami. Už zajtra sa môžme tešiť na ozajstného Mikuláša u nás v škôlke. Vo štvrtok nás čaká detská katechéza s p. kaplánom Marcelom. V piatok zasa kino : Malý Yeti, ktorého sa zúčastnia predškoláci. Nabitý týždeň sa ešte len rozbieha :)

• Vianočné pečenie

• Keď sa spojí dobrý nápad jednej našej mamičky, dobré načasovanie, dobrá organizácia a naše dobré deti dokopy, nemôže vzniknúť nič iné, ako dobrá akcia v škôlke. A tá naša trvala dva dni. Už včera nás navštívila pani cukrárka Justína, ktorá so sebou priniesla všetky ingrediencie na perníkové cesto. Spoločne sme si ho pripravili a následne začala zábavná časť. Každý dostal zásterku, podložku, valček, formičku a mohol začať s prípravou svojho perníčka. Nebojte sa, na cesto sme sa len nepozerali, ale ho aj ochutnali. Každý si stihol obliznúť prštek, niekto aj valček a podložku, ale o tom Vám snáď nemusíme rozprávať. :) Keď sme všetko cesto vykrojili, naše super panie učiteľky upiekli cesto doma vo svojich rúrach, aby Vám ešte viac chutilo. Dnes sme pokračovali a Justínka si priniesla ešte krajšie prekvapenie. Zdobiace vrecká, džem, čokoládu a množstvo ozdôb, ktoré mimochodom tiež dobre chutili. Postupne sme sa vystriedali a každý jeden z nás si vyskúšal pravú cukrárčinu. Už teraz sa nevieme dočkať toho, ako Vám naše malé detské dielka ukážeme. Na to si však musíte počkať. Bude to prekvapenie. :)

Justíne Tabakovej ďakujeme za všetko, čo so sebou priniesla. Od hmotných vecí, až po skúsenosti, s ktorými sa s nami podelila.

Fotky z dvojdňovej akcie si môžte prezrieť v našom fotoalbume.

• Doprava či doľava ?

• Celý tento týždeň sme venovali dopravnej výchove. Naučili sme sa pesničku : "Na ceste.", osvojili sme si rozpoznávanie niektorých dopravných značiek. Vyfarbovali sme si dopravné prostriedky a delili ich do skupín - zem, voda, vzduch. Vysvetlili si význam priechodu pre chodcov. Spoločne sme si pozreli rozprávku o semafóre a dnes sme u nás privítali aj dopravných policajtov z miestneho dopravného inšpektorátu. Ďakujeme JUDr. Dušanovi Vološinovi a jeho kolegovi Mgr. Marcelovi Kertisovi za to, že nám prišli porozprávať o práci dopravného policajta. V ich aute sme našli "dreger", ktorý sme si samozrejme museli vyskúšať. Na koniec odchádzali za hlasu policajnej sirény a nášho potlesku. Fotky z dnešného dňa Vám ponúkame vo Fotoalbume 3.

• Odbehli sme si do SAFARI

• Počasie nám nepraje a dážď za oknami nám nedovolí absolvovať každodenný pobyt vonku. Preto sme prijali milé pozvanie pani majiteľky a užili si zábavu v detskom centre SAFARI :) Bolo nám super, vyskúšali sme si všetky preliezky a tobogány. Detské ihrisko, ako aj lezeckú trať s trampolínou sme zdolali ľavou zadnou. Vybili sme si energiu a po dobrom obede si sladko pospali.

• Konferencia vo Vysokých Tatrách

• Odborná konferencia, na ktorej sme sa zúčastnili sa niesla témou: Matematika vo svete predškoláka. Dva dni, rôzne prednášky a workshopy nás cibrili metódami, ako zvládať deti s intelektovým nadaním, ako aj s poruchou ADHD. Kocku ako priestorový útvar sme pretáčali, otáčali a stavali tak, aby sme ju našim deťom v škôlke vedeli "predať" čo najlepšie. Odniesli sme si veľa vedomostí a nových skúseností, ako sa stať lepšími v tom, čo robíme. Ďakujeme našim kolegyniam za zastupovanie a škole, ktorá nám umožnila sa konferencie zúčastniť. Sme nabité informáciami, ktoré budeme posúvať do našich tried :)

p.učiteľka Alenka a Janka

• Školské duchovné cvičenia

• Počas uplynulého víkendu sa naše štyri kolegynky zúčastnili školských duchovných cvičení v Bardejovských kúpeľoch. Panie učiteľky Alenka, Tánička P., Tánička F. a Lucka tak načerpali veľa sily, pokoja a milostí na ďalšej ceste školským, ale aj súkromným životom. Ďakujeme im za ich čas venovaný duchovným cvičeniam a našej škole, na čele s pánom riaditeľom PaedDr. Mariánom Babejom, za príležitosť zúčastniť sa a prežiť požehnané chvíle.

• Ukončenie dušičkovej oktávy

• Dnes sme sa spoločne pomodlili na cintoríne za všetkých našich zosnulých a všetkých blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Ukončili sme tak dušičkovú oktávu v tomto roku. Zapálili sme sviečku pri hlavnom kríži a slnko nás odmenilo svojimi lúčmi z neba.

• Vianočné fotenie

• Pripomíname rodičom, ktorí vypísali súhlas s fotením v MŠ, že 07.11. - UTOROK k nám príde fotografka, ktorá bude fotiť detský album vianočných fotografií. Cena balíka je 10€. Obsah balíka je zverejnený na fotke. Prípadné doobjednávky je potrebné riešiť s p.učiteľkou. Prosíme Vás aby ste si detičky vychystali už doma a do MŠ ich doniesli "nastajlované". Ďakujeme a tešíme sa na predčasné Vianoce :)

• Pesničkál v MsDK

• Trieda Včielok (predoškoláci) dnes štvrtok 26.10.2017 dopoludnia navštívili MsKS,kde si pozreli veselé muzikálové vystúpenie s názvom Pesničkál,ktoré sa nieslo v znamení hudby,spevu a vtipnych scén.Dvaja naši kamaráti Filip a Jožko sa na chvíľu stali muzikantmi a vyhrávali na detských hudobných nastrojoch do tanca milej pani sove. Deti aj pedagógovia odchádzali z vystúpenia s dobrou náladou.

L.H.